Knasfaktor 2 (Blødere, krummer)
2 – Blød
Smuldrende / Let sprød
Smuldrer hurtigt ved let tryk og falder ofte fra hinanden i munden. Starter sprødt, men går over i en smeltende, jordagtig eftersmag. Nogle stykker kan blive en smule bløde ved fugtighed.
En behagelig oplevelse, der smelter i munden, for dem, der foretrækker en mildere sprødhed.
Filtre
Sort Bestsellere
-
Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99 -
Original kinesisk loess – Mildt jordagtige klumper af sandet ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Original kinesisk loess – Mildt jordagtige klumper af sandet ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
UdsolgtPretoria lilla ler – blødt kridtler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Pretoria lilla ler – blødt kridtler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99 -
Mexicanske Cantarito-lerpotter (Knuste chips) – Sandfarvet ørkenterracotta (Spiselig terracotta til pica eller geofagi)
£6.99Mexicanske Cantarito-lerpotter (Knuste chips) – Sandfarvet ørkenterracotta (Spiselig terracotta til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Hvide skiferkugler med krummer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Hvide skiferkugler med krummer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Mandeldråber - Cementy, nøddeagtige spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Mandeldråber - Cementy, nøddeagtige spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Lilla træstammer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Lilla træstammer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
UdsolgtChoco Chip-lerkiks – cremede indiske lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£3.59Choco Chip-lerkiks – cremede indiske lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£3.59 -
UdsolgtPrøvesæt med alle latinoamerikanske ler-oplevelser – inkl. opbevaringsdåse – spiselige terrakottaer, jordtyper, barros terrones og kaoliner fra hele Latinamerika (prøvesæt med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£17.99Prøvesæt med alle latinoamerikanske ler-oplevelser – inkl. opbevaringsdåse – spiselige terrakottaer, jordtyper, barros terrones og kaoliner fra hele Latinamerika (prøvesæt med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£17.99 -
Bløde mexicanske mini-lerpotter – Blød, mild mexicansk terrakotta (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£2.59Bløde mexicanske mini-lerpotter – Blød, mild mexicansk terrakotta (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£2.591 anmeldelser
-
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsalgEngelsk Chiltern Vale-kridt i stort forbrug – tørt, mellemmyk engelsk kridt (stort forbrug) (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£21.85£10.99Engelsk Chiltern Vale-kridt i stort forbrug – tørt, mellemmyk engelsk kridt (stort forbrug) (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£10.99£21.85 -
UdsolgtVestafrikansk Ayilo (Bentonit) – Gruset, røget ghanesisk ler (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.29Vestafrikansk Ayilo (Bentonit) – Gruset, røget ghanesisk ler (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.29 -
Lermurmumsmel til hjemmelavede godbidder - indiske varianter (Spiselige lermurmumsmel til pica eller geofagi)
£2.99Lermurmumsmel til hjemmelavede godbidder - indiske varianter (Spiselige lermurmumsmel til pica eller geofagi)
£2.991 anmeldelser
-
Grå lersten – Cementy indisk spiselig lerslik (Spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.99Grå lersten – Cementy indisk spiselig lerslik (Spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.99 -
UdsolgtLermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - afrikanske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - afrikanske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.991 anmeldelser
-
Hvide skiferpinde (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Hvide skiferpinde (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Sorte skiferkugler med krummer - Spiselige skiferstensgodbidder (Spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99Sorte skiferkugler med krummer - Spiselige skiferstensgodbidder (Spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Tørfrugt Sorte Hjerter - Indiske røgede ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Tørfrugt Sorte Hjerter - Indiske røgede ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Mexicansk Panela-ler – Terrón Panela – Store dybrøde lerklumper (Ler til indtagelse ved pica eller geofagi)
£2.59Mexicansk Panela-ler – Terrón Panela – Store dybrøde lerklumper (Ler til indtagelse ved pica eller geofagi)
£2.59 -
Kinesisk hvidler (spiselig ler til pica eller geofagi) Kinesisk hvidler (spiselig ler til pica eller geofagi)
£3.99Kinesisk hvidler (spiselig ler til pica eller geofagi)
£3.99 -
Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99 -
UdsolgtAll Blacks/Røget Ler-oplevelse - Inkl. opbevaringsbøtte - Spiselige ler-/jordgodbidder og klumper (Smagsprøve på spiseligt ler til pica eller geofagi)
£14.99All Blacks/Røget Ler-oplevelse - Inkl. opbevaringsbøtte - Spiselige ler-/jordgodbidder og klumper (Smagsprøve på spiseligt ler til pica eller geofagi)
£14.99