Crunch-faktor 3 (Mellemstore crunchies, godbidder)
3 – Medium
Sprød bid / Afbalanceret knas
Knasende, men skånsomt mod tænderne. Knækker ved moderat tryk og giver en ren, tør smuldring. Konsistensen er fast nok til at knase, men blød nok til at kunne bides i hele.
Ideel til hverdagsnydelse — en mellemting mellem bløde og hårde konsistenser.
Filtre
Sort Bestsellere
-
UdsalgMysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.501 anmeldelser
-
UdsalgMysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.50 -
UdsalgTørfrugtler – Røgede, ristede klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.59Tørfrugtler – Røgede, ristede klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.592 anmeldelser
-
UdsolgtColombiansk Panela-ler – Terrón Panela - Viralt colombiansk ler fra TikTok og IG (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.99Colombiansk Panela-ler – Terrón Panela - Viralt colombiansk ler fra TikTok og IG (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.993 anmeldelser
-
UdsalgTerracotta Tumbles – Blandede sprøde indiske terrakottachips (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.99Terracotta Tumbles – Blandede sprøde indiske terrakottachips (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.99 -
UdsalgRød Nakumatt-ler – Jernholdige klumper af indisk ler (Ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£12.50£1.29Rød Nakumatt-ler – Jernholdige klumper af indisk ler (Ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£1.29£12.504 anmeldelser
-
UdsolgtFalooda - Blandede ler-kiks med krummer - Bestsellende jordagtige indiske spiskelerslag/jord-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Falooda - Blandede ler-kiks med krummer - Bestsellende jordagtige indiske spiskelerslag/jord-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99 -
Cementkiks – Cementy spiselige indiske ler-kiks (spiselige lertærskter ved pica eller geofagi)
£5.99Cementkiks – Cementy spiselige indiske ler-kiks (spiselige lertærskter ved pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtGalaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.99Galaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
"Terra-Luna" - Eksklusivt hos ECUK - Spiselige jernrige petrichor-lergodbidder og pops (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99"Terra-Luna" - Eksklusivt hos ECUK - Spiselige jernrige petrichor-lergodbidder og pops (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Montana-rødler – chokoladeagtig, jordagtig ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Montana-rødler – chokoladeagtig, jordagtig ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
UdsalgSmå indiske terrakotta-glas – Spiselige, mudrede, jernrige kulhad-kopper (Spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£6.00£4.99Små indiske terrakotta-glas – Spiselige, mudrede, jernrige kulhad-kopper (Spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.99£6.00 -
"All-Reds" - Spiselige indiske ler-godbidder og pops rige på mineraler - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99"All-Reds" - Spiselige indiske ler-godbidder og pops rige på mineraler - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99 -
Rødkogler-kiks - Bestsellende, dybt jordagtige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£4.99Rødkogler-kiks - Bestsellende, dybt jordagtige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£4.99 -
Tørfrugt Pakora - Tørfrugtler med lerbelægning i rød Khadi - Jordagtige indiske spiselige leregodbidder (Spiselige leregodbidder til pica eller geofagi)
£6.99Tørfrugt Pakora - Tørfrugtler med lerbelægning i rød Khadi - Jordagtige indiske spiselige leregodbidder (Spiselige leregodbidder til pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
Blandede ler-kiks – bedst sælgende jordagtige, spiselige indiske lerdelikatesser (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99Blandede ler-kiks – bedst sælgende jordagtige, spiselige indiske lerdelikatesser (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
Mini lyserøde Nakumatt-lerkugler – ristede indiske lerdelikatesser med kælder-nuance (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99Mini lyserøde Nakumatt-lerkugler – ristede indiske lerdelikatesser med kælder-nuance (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Blackhall Clay – Bløde, røgede stykker af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.99Blackhall Clay – Bløde, røgede stykker af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
Jordbærler – sprøde cementagtige klumper af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.59Jordbærler – sprøde cementagtige klumper af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.592 anmeldelser
-
Rød Pakora - Rød Nakumatt belagt med Rød Khadi - Jordfarvede indiske lerbidder (Spiselige lerbidder til Pica eller Geofagi)
£6.99Rød Pakora - Rød Nakumatt belagt med Rød Khadi - Jordfarvede indiske lerbidder (Spiselige lerbidder til Pica eller Geofagi)
£6.99 -
Everest-ler – Fugtige, jordagtige klumper af indisk ler (Ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£1.29Everest-ler – Fugtige, jordagtige klumper af indisk ler (Ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£1.29 -
Jordbærgodbidder - Indisk cementgodbid (Spiselig ler-godbid til pica eller geofagi)
£6.99Jordbærgodbidder - Indisk cementgodbid (Spiselig ler-godbid til pica eller geofagi)
£6.99 -
Assortiment af indiske lerkrukker i terrakotta (hele) – blandede kar (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£7.99Assortiment af indiske lerkrukker i terrakotta (hele) – blandede kar (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£7.99