Nelliker
Delikate i farve, men markante i karakter, er vores rosa lerarter – herunder den eftertragtede rosa skifersten – en fantastisk tilføjelse til enhver knas-elskers samling. Disse lerarter er naturligt farvet i bløde nuancer af rosa og terrakotta og stammer fra mineralrige regioner i Indien, hvor jorden rummer både skønhed og dybde.
Forvent et helt særligt fast knas, ofte med subtile noter af jord, sten og et strejf af sødme. Især den rosa skifer giver et rent brud og en let cremet eftersmag, hvilket gør den til en favorit for dem, der nyder et raffineret og tilfredsstillende knas.
En visuel fryd. En teksturel fornøjelse. Et sandt elegant knas.
Filtre
Sort Bestsellere
-
UdsalgMysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.501 anmeldelser
-
UdsalgMysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.50 -
UdsolgtFalooda - Blandede ler-kiks med krummer - Bestsellende jordagtige indiske spiskelerslag/jord-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Falooda - Blandede ler-kiks med krummer - Bestsellende jordagtige indiske spiskelerslag/jord-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99 -
Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99 -
Lyserød Nakumatt-ler – Bløde, cremede klumper af indisk ler (Ler, der kan indtages ved pica eller geofagi)
£5.99Lyserød Nakumatt-ler – Bløde, cremede klumper af indisk ler (Ler, der kan indtages ved pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
UdsolgtRegnbue-ruller (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Regnbue-ruller (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
UdsalgVestafrikansk lyserød og hvid kaolin – Blød, støvet nigeriansk kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£5.00£4.99Vestafrikansk lyserød og hvid kaolin – Blød, støvet nigeriansk kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£4.99£5.00 -
Mini lyserøde Nakumatt-lerkugler – ristede indiske lerdelikatesser med kælder-nuance (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99Mini lyserøde Nakumatt-lerkugler – ristede indiske lerdelikatesser med kælder-nuance (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99 -
UdsolgtRøde Nakumatt-kiks – jernholdige indiske godbidder af spiselig ler (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.09Røde Nakumatt-kiks – jernholdige indiske godbidder af spiselig ler (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.092 anmeldelser
-
Røde Nakumatt-kugler (Hari) - Spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Røde Nakumatt-kugler (Hari) - Spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99 -
Creamy Rose (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Creamy Rose (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
UdsolgtRøde Nakumatt-kiks – lerdelikatesser (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.99Røde Nakumatt-kiks – lerdelikatesser (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
Blandede ler-smykker – Mineralrige indiske spiselige lertilskud (Spiselige lertilskud mod pica eller geofagi)
£4.99Blandede ler-smykker – Mineralrige indiske spiselige lertilskud (Spiselige lertilskud mod pica eller geofagi)
£4.993 anmeldelser
-
Lavis Nakumatt Bomb – Mineralrig spiselig indisk lerdelikask (Spiselige lerdelikasker mod pica eller geofagi)
£4.99Lavis Nakumatt Bomb – Mineralrig spiselig indisk lerdelikask (Spiselige lerdelikasker mod pica eller geofagi)
£4.99 -
9-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.999-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.992 anmeldelser
-
Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99 -
Røde skiferkugler med krummer - Spiselige indiske skifersten-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Røde skiferkugler med krummer - Spiselige indiske skifersten-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Yin Yang-kiks (rød nakumatt/sort candy i dobbeltlag) – spiselige indiske ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.40Yin Yang-kiks (rød nakumatt/sort candy i dobbeltlag) – spiselige indiske ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.401 anmeldelser
-
Mars-pucks – meget jordagtige lagdelte godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Mars-pucks – meget jordagtige lagdelte godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Røde skiferblyanter - Spiselig skifersten (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Røde skiferblyanter - Spiselig skifersten (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Lyserøde Ladoo-kugler - Jordnære indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£5.49Lyserøde Ladoo-kugler - Jordnære indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£5.49 -
Nakumatt-kugler (Hari) - Indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£3.99Nakumatt-kugler (Hari) - Indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£3.99 -
Blandede Nakumatt-mønter - Spiselige ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Blandede Nakumatt-mønter - Spiselige ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99