Andre farver
Udover klassikerne overrasker jorden os med en fantastisk palet af taupe, lilla, grøn og blå – hver med sin helt egen charme. Disse sjældnere naturlige lerarter og kridttyper byder på fine blomsternoter, bløde mineralske smagsnuancer og en række teksturer fra cremede til sprøde.
Uanset om det er taupens dæmpede elegance, lillatones milde jordagtige karakter, grønsets friske livlighed eller blåets kølige ro, tilfører disse farver smuk variation til enhver samling – et bevis på, at naturens knas er lige så varieret, som det er lækkert.
Filtre
Sort Bestsellere
-
UdsalgMysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.501 anmeldelser
-
UdsalgMysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.50 -
Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99 -
Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99 -
UdsolgtGalaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.99Galaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
Multani-kiks (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Multani-kiks (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.992 anmeldelser
-
Blandede ler-smykker – Mineralrige indiske spiselige lertilskud (Spiselige lertilskud mod pica eller geofagi)
£4.99Blandede ler-smykker – Mineralrige indiske spiselige lertilskud (Spiselige lertilskud mod pica eller geofagi)
£4.993 anmeldelser
-
9-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.999-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.992 anmeldelser
-
UdsolgtPretoria lilla ler – blødt kridtler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Pretoria lilla ler – blødt kridtler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99 -
UdsolgtBlå lerlazurit (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.59Blå lerlazurit (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
Mars-pucks – meget jordagtige lagdelte godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Mars-pucks – meget jordagtige lagdelte godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99 -
Mørkeblå vulkansk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.59Mørkeblå vulkansk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
UdsolgtLermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - afrikanske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - afrikanske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.991 anmeldelser
-
UdsalgCrystal Moons - Cementy Indian Clay-godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£7.49£6.99Crystal Moons - Cementy Indian Clay-godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99£7.49 -
Kinesisk hvidler (spiselig ler til pica eller geofagi) Kinesisk hvidler (spiselig ler til pica eller geofagi)
£3.99Kinesisk hvidler (spiselig ler til pica eller geofagi)
£3.99 -
Tredobbelt fryd - Røde, grå og sorte indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Tredobbelt fryd - Røde, grå og sorte indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Terrón Amanecer – Crunchy Sunrise-ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£10.99Terrón Amanecer – Crunchy Sunrise-ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£10.99 -
Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99 -
Terron beige ler – Bløde mexicanske lerklumper (spiseligt ler til pica eller geofagi) - Begrænset lager
£6.99Terron beige ler – Bløde mexicanske lerklumper (spiseligt ler til pica eller geofagi) - Begrænset lager
£6.99 -
Mexicansk smaragdlerde (Esmeralda Arcilla) – Grønlig ler i cementstil (Spiseligt ler til pica eller geofagi) - Begrænset lager
£8.00Mexicansk smaragdlerde (Esmeralda Arcilla) – Grønlig ler i cementstil (Spiseligt ler til pica eller geofagi) - Begrænset lager
£8.00 -
Multani Balls (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Multani Balls (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
"Lilla Krystalmåne" ruller - Spiselige ruller af ler med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£6.99"Lilla Krystalmåne" ruller - Spiselige ruller af ler med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£6.99