Spiselige ler- og kridtgodbidder
Håndlavede spiselige lerbidder er en lækkert fremstillet måde at nyde spiselig jord på. De er typisk lavet ved at blande fintmalet ler- eller skiferpulver med sprøde krummer for ekstra tekstur og smag. Disse bidder har et blødere knas, hvilket gør dem perfekte til personer med følsomme tænder, der ønsker at nyde alle de rige, jordagtige smage uden det hårde bid fra råt ler eller sten. Lerbidderne er bløde, men tilfredsstillende, og giver den fulde mineraloplevelse i en skånsom form – med smag, tekstur og lette bidder i hver mundfuld.
Filtre
Sort Bestsellere
-
UdsalgMysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.501 anmeldelser
-
UdsalgMysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.50 -
King Cookies - Spiselige Nakumatt-lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99King Cookies - Spiselige Nakumatt-lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtFalooda - Blandede ler-kiks med krummer - Bestsellende jordagtige indiske spiskelerslag/jord-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Falooda - Blandede ler-kiks med krummer - Bestsellende jordagtige indiske spiskelerslag/jord-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Røgede cremede godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Røgede cremede godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
"Petrichor Overload" - Spiselige våd-jord-lergodbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99"Petrichor Overload" - Spiselige våd-jord-lergodbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Cementkiks – Cementy spiselige indiske ler-kiks (spiselige lertærskter ved pica eller geofagi)
£5.99Cementkiks – Cementy spiselige indiske ler-kiks (spiselige lertærskter ved pica eller geofagi)
£5.99 -
Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99 -
UdsolgtGalaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.99Galaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
"Terra-Luna" - Eksklusivt hos ECUK - Spiselige jernrige petrichor-lergodbidder og pops (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99"Terra-Luna" - Eksklusivt hos ECUK - Spiselige jernrige petrichor-lergodbidder og pops (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Sortribbelynding-godbidder - Røgede indiske lergodbidder (Spiselige lergodbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Sortribbelynding-godbidder - Røgede indiske lergodbidder (Spiselige lergodbidder mod pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtHvide/blandede skiferblyanter (førende indiske mærker, bl.a. Chandtara, Metro Gold, Swastik og Sundeep Premium) – spiselige skifersten (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.50Hvide/blandede skiferblyanter (førende indiske mærker, bl.a. Chandtara, Metro Gold, Swastik og Sundeep Premium) – spiselige skifersten (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.50 -
UdsolgtHvide skiferblyanter – Kridtagtige spiselige indiske skiferstenspinde (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Hvide skiferblyanter – Kridtagtige spiselige indiske skiferstenspinde (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.992 anmeldelser
-
"All-Reds" - Spiselige indiske ler-godbidder og pops rige på mineraler - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99"All-Reds" - Spiselige indiske ler-godbidder og pops rige på mineraler - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99 -
Rødkogler-kiks - Bestsellende, dybt jordagtige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£4.99Rødkogler-kiks - Bestsellende, dybt jordagtige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£4.99 -
UdsolgtRegnbue-ruller (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Regnbue-ruller (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
"All-Whites" - Spiselige indiske cremede ler-godbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£9.99"All-Whites" - Spiselige indiske cremede ler-godbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£9.99 -
Tørfrugt Pakora - Tørfrugtler med lerbelægning i rød Khadi - Jordagtige indiske spiselige leregodbidder (Spiselige leregodbidder til pica eller geofagi)
£6.99Tørfrugt Pakora - Tørfrugtler med lerbelægning i rød Khadi - Jordagtige indiske spiselige leregodbidder (Spiselige leregodbidder til pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
Jordnære barer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£9.99Jordnære barer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£9.99 -
Cementpakora - Tørfrugt dækket med indisk spiselig cementler (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Cementpakora - Tørfrugt dækket med indisk spiselig cementler (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.993 anmeldelser
-
Blandede ler-kiks – bedst sælgende jordagtige, spiselige indiske lerdelikatesser (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99Blandede ler-kiks – bedst sælgende jordagtige, spiselige indiske lerdelikatesser (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
UdsolgtRøde Nakumatt-kugler (rosafarvet ler) (spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£6.99Røde Nakumatt-kugler (rosafarvet ler) (spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£6.99 -
Mini lyserøde Nakumatt-lerkugler – ristede indiske lerdelikatesser med kælder-nuance (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99Mini lyserøde Nakumatt-lerkugler – ristede indiske lerdelikatesser med kælder-nuance (spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Grå kappe - Røgede cementfarvede spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99Grå kappe - Røgede cementfarvede spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99