Knaskefaktor 5 (Hård, ristede lerarter)
5 – Hård
Ekstrem knas / sprød bid
Denne tekstur giver et skarpt, højt knas, der grænser til det skøre. Stykkerne splintrer ofte dramatisk ved at blive bidt i, hvilket skaber en intens sanseoplevelse. Bedst nydt i små stykker eller efter kortvarig blødning for at undgå belastning af tænderne. Ideel til dem, der længes efter en kraftig følelse af tænder mod sten.
Perfekt til seriøse knaselskere, der nyder intense, takkede brud med hvert bid.
Filtre
Sort Bestsellere
-
UdsalgTerracotta Tumbles – Blandede sprøde indiske terrakottachips (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.99Terracotta Tumbles – Blandede sprøde indiske terrakottachips (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.99 -
Old Ferry Ember – Kraftig murstensrød Montana-ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Old Ferry Ember – Kraftig murstensrød Montana-ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
UdsalgShree Pots – Super sprøde, petrichor-rige indiske terrakottakrukker (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£5.99Shree Pots – Super sprøde, petrichor-rige indiske terrakottakrukker (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtAll Indian Clay Erfaringsprøve – Blandet kollektion af indisk spiselig ler, inklusiv opbevaringsdåse (Prøvepakke med spiselig ler til pica eller geofagi)
£12.99All Indian Clay Erfaringsprøve – Blandet kollektion af indisk spiselig ler, inklusiv opbevaringsdåse (Prøvepakke med spiselig ler til pica eller geofagi)
£12.991 anmeldelser
-
Kinesisk rødler – sprøde, knasende kaolinlerdestykker (ler, der kan spises, ved pica eller geofagi) Kinesisk rødler – sprøde, knasende kaolinlerdestykker (ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£0.99Kinesisk rødler – sprøde, knasende kaolinlerdestykker (ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£0.99 -
Sandy Tan Sticks - Lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Sandy Tan Sticks - Lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
UdsolgtRustikke håndrullede mini-lerpotter – ultrahård indisk terrakotta (terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99Rustikke håndrullede mini-lerpotter – ultrahård indisk terrakotta (terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
Silver Road – sprød, smagsløs grå ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Silver Road – sprød, smagsløs grå ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
UdsalgTerrakotta-laurbærblade – Ultrahård indisk terrakotta (Terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99Terrakotta-laurbærblade – Ultrahård indisk terrakotta (Terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99 -
Lavis Dirt Sticks - Ubagede terrakotta-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.59Lavis Dirt Sticks - Ubagede terrakotta-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.59 -
Røde Khadi-pinde med kridtstykker - Indiske spiselige ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.59Røde Khadi-pinde med kridtstykker - Indiske spiselige ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.59 -
Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99 -
UdsolgtAll Blacks/Røget Ler-oplevelse - Inkl. opbevaringsbøtte - Spiselige ler-/jordgodbidder og klumper (Smagsprøve på spiseligt ler til pica eller geofagi)
£14.99All Blacks/Røget Ler-oplevelse - Inkl. opbevaringsbøtte - Spiselige ler-/jordgodbidder og klumper (Smagsprøve på spiseligt ler til pica eller geofagi)
£14.99 -
Lavis røde khadi-pinde - indiske spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59Lavis røde khadi-pinde - indiske spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59 -
UdsolgtTerrón Ladrillo – Crunchy Brick Clay (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59Terrón Ladrillo – Crunchy Brick Clay (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
Brick Dirt Sticks - Indiske spiselige ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59Brick Dirt Sticks - Indiske spiselige ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59 -
UdsolgtAll African Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselige afrikanske lerarter, inklusiv opbevaringsæske (Æske med spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£12.99All African Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselige afrikanske lerarter, inklusiv opbevaringsæske (Æske med spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£12.991 anmeldelser
-
Murstensjord - Murstenslignende stykker af naturlig, spiselig, sprød indisk ler/jord (Spiselig jord til pica eller geofagi)
£5.99Murstensjord - Murstenslignende stykker af naturlig, spiselig, sprød indisk ler/jord (Spiselig jord til pica eller geofagi)
£5.99 -
Rundt om klæbepatiloplevelsen – prøvesæt (æske med spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£56.99Rundt om klæbepatiloplevelsen – prøvesæt (æske med spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£56.991 anmeldelser
-
Østeuropæisk ler-smagsprøvepakke – Blandet kollektion af spiskelere fra Ukraine, Bulgarien og Rusland, inkl. opbevaringsdåse (smagsprøvepakke med spiskelere til pica eller geofagi) UdsolgtØsteuropæisk ler-smagsprøvepakke – Blandet kollektion af spiskelere fra Ukraine, Bulgarien og Rusland, inkl. opbevaringsdåse (smagsprøvepakke med spiskelere til pica eller geofagi)
£23.99Østeuropæisk ler-smagsprøvepakke – Blandet kollektion af spiskelere fra Ukraine, Bulgarien og Rusland, inkl. opbevaringsdåse (smagsprøvepakke med spiskelere til pica eller geofagi)
£23.991 anmeldelser
-
All North American Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselig ler fra USA, inklusiv opbevaringsæske (æske med spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£23.99All North American Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselig ler fra USA, inklusiv opbevaringsæske (æske med spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£23.991 anmeldelser
-
UdsolgtPakke med rå indisk ler – "The Nakumatts" indiske lerkollektion (Æske med spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£28.99Pakke med rå indisk ler – "The Nakumatts" indiske lerkollektion (Æske med spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£28.99 -
Indiske terrakotta-skydedåser med lerpulver-sæt - Spiselige terrakotta-lerdåser og spiseligt lerpulver (Spiseligt lersæt til pica eller geofagi)
£7.98Indiske terrakotta-skydedåser med lerpulver-sæt - Spiselige terrakotta-lerdåser og spiseligt lerpulver (Spiseligt lersæt til pica eller geofagi)
£7.98