MØRK + RØGFAVET
Ristede lerarter, sorte nuancer & mineralrige teksturer
Filtre
Sort Dato, nyere til ældre
-
Tørfrugtbrædder - Lervirksomhed (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Tørfrugtbrædder - Lervirksomhed (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsalgMysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.50 -
Blanding af Nakumatt-lerkrummer og lerpulver – Jordagtige indiske lerkrummer (Lerpulver til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99Blanding af Nakumatt-lerkrummer og lerpulver – Jordagtige indiske lerkrummer (Lerpulver til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99 -
Fuldt ristet Nakumatt-ler – hårde, røgfyldte klumper af indisk ler (ler til indtagelse ved pica eller geofagi)
£3.59Fuldt ristet Nakumatt-ler – hårde, røgfyldte klumper af indisk ler (ler til indtagelse ved pica eller geofagi)
£3.59 -
Black Star Clay – Store stykker af kraftig, røget indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29Black Star Clay – Store stykker af kraftig, røget indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29 -
Blackhall Clay – Bløde, røgede stykker af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.99Blackhall Clay – Bløde, røgede stykker af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
Montana Midnight – kulsort ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Montana Midnight – kulsort ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99 -
"All-Reds" - Spiselige indiske ler-godbidder og pops rige på mineraler - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99"All-Reds" - Spiselige indiske ler-godbidder og pops rige på mineraler - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99 -
Rød Pakora - Rød Nakumatt belagt med Rød Khadi - Jordfarvede indiske lerbidder (Spiselige lerbidder til Pica eller Geofagi)
£6.99Rød Pakora - Rød Nakumatt belagt med Rød Khadi - Jordfarvede indiske lerbidder (Spiselige lerbidder til Pica eller Geofagi)
£6.99 -
Tørfrugt Pakora - Tørfrugtler med lerbelægning i rød Khadi - Jordagtige indiske spiselige leregodbidder (Spiselige leregodbidder til pica eller geofagi)
£6.99Tørfrugt Pakora - Tørfrugtler med lerbelægning i rød Khadi - Jordagtige indiske spiselige leregodbidder (Spiselige leregodbidder til pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
UdsalgCrystal Moons - Cementy Indian Clay-godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£7.49£6.99Crystal Moons - Cementy Indian Clay-godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99£7.49 -
Cementpakora - Tørfrugt dækket med indisk spiselig cementler (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Cementpakora - Tørfrugt dækket med indisk spiselig cementler (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.993 anmeldelser
-
Rød kappe (spiselig lermad til pica eller geofagi)
£6.59Rød kappe (spiselig lermad til pica eller geofagi)
£6.59 -
Sorte skiferkugler med krummer - Spiselige skiferstensgodbidder (Spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99Sorte skiferkugler med krummer - Spiselige skiferstensgodbidder (Spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Grå kappe - Røgede cementfarvede spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99Grå kappe - Røgede cementfarvede spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Ember Pucks - Tørfrugt og rød Nak - Røgede, jernrige indiske lerkugler (spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99Ember Pucks - Tørfrugt og rød Nak - Røgede, jernrige indiske lerkugler (spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99 -
"All-Blacks" - Spiselige røgfarvede indiske ler-godbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99"All-Blacks" - Spiselige røgfarvede indiske ler-godbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
Sortribbelynding-godbidder - Røgede indiske lergodbidder (Spiselige lergodbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Sortribbelynding-godbidder - Røgede indiske lergodbidder (Spiselige lergodbidder mod pica eller geofagi)
£5.99 -
Smoky Overload - Smoky Indian Clay-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59Smoky Overload - Smoky Indian Clay-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59 -
Mørke røgfarvede pinde - dybe, røgfarvede godbidder af indisk ler fra Rose Clay (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99Mørke røgfarvede pinde - dybe, røgfarvede godbidder af indisk ler fra Rose Clay (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Lermurmumsmel til hjemmelavede godbidder - indiske varianter (Spiselige lermurmumsmel til pica eller geofagi)
£2.99Lermurmumsmel til hjemmelavede godbidder - indiske varianter (Spiselige lermurmumsmel til pica eller geofagi)
£2.991 anmeldelser
-
UdsalgMysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.501 anmeldelser
-
UdsalgVestafrikansk lyserød og hvid kaolin – Blød, støvet nigeriansk kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£5.00£4.99Vestafrikansk lyserød og hvid kaolin – Blød, støvet nigeriansk kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£4.99£5.00