MØRK + RØGFAVET
Ristede lerarter, sorte nuancer & mineralrige teksturer
Filtre
Sort Dato, nyere til ældre
-
UdsalgVestafrikansk Calabar-ler – cremet kaolinler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£4.99Vestafrikansk Calabar-ler – cremet kaolinler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£4.99 -
UdsalgVestafrikansk Nzu – Salte kaolinkugler (Ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£12.50£11.19Vestafrikansk Nzu – Salte kaolinkugler (Ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£11.19£12.50 -
UdsalgAfrican Eko White – Blød nigeriansk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.00£2.99African Eko White – Blød nigeriansk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.99£5.001 anmeldelser
-
UdsalgAfrikansk Eko-grå – Røget nigeriansk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.99Afrikansk Eko-grå – Røget nigeriansk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.99 -
Dark Sky-kiks – spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder ved pica eller geofagi)
£5.99Dark Sky-kiks – spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder ved pica eller geofagi)
£5.99 -
Sorte grillkugler (sorte Nakumatt-kugler) - Røgede ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.49Sorte grillkugler (sorte Nakumatt-kugler) - Røgede ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.491 anmeldelser
-
Smoky Sticks - Let røgfarvede indiske lermiks fra Rose Clay (Spiselige lermiks til pica eller geofagi)
£6.99Smoky Sticks - Let røgfarvede indiske lermiks fra Rose Clay (Spiselige lermiks til pica eller geofagi)
£6.99 -
Hari's Red Smoke Cookies - Lervirksomheder (Spiselige lervirksomheder til pica eller geofagi)
£5.99Hari's Red Smoke Cookies - Lervirksomheder (Spiselige lervirksomheder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Smoky Burfi - Lertykker (Spiselige lertykker til pica eller geofagi)
£6.00Smoky Burfi - Lertykker (Spiselige lertykker til pica eller geofagi)
£6.002 anmeldelser
-
Mix Hex – RN/DF - Smoky Metallic spiselig indisk ler-godbid (Spiselig ler-godbid til pica eller geofagi)
£5.99Mix Hex – RN/DF - Smoky Metallic spiselig indisk ler-godbid (Spiselig ler-godbid til pica eller geofagi)
£5.99 -
Tørfrugt Sorte Hjerter - Indiske røgede ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Tørfrugt Sorte Hjerter - Indiske røgede ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Sorte slik-kiks (Hari) - Røgede indiske lerkiks (Spiselige lerkiks til pica eller geofagi)
£5.99Sorte slik-kiks (Hari) - Røgede indiske lerkiks (Spiselige lerkiks til pica eller geofagi)
£5.99 -
Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99 -
Sorte plader - Ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Sorte plader - Ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.993 anmeldelser
-
Mix Hex Lertynded – Grå/Sort - Spiselig indisk røget lertynded (Spiselige lertynded mod pica eller geofagi)
£6.99Mix Hex Lertynded – Grå/Sort - Spiselig indisk røget lertynded (Spiselige lertynded mod pica eller geofagi)
£6.995 anmeldelser
-
Røget Nakumatt – ultrahårde stykker af røgfarvet indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29Røget Nakumatt – ultrahårde stykker af røgfarvet indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.291 anmeldelser
-
Halvrøstet Nakumatt – Kompakte, mineralrige klumper af indisk ler (ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£1.29Halvrøstet Nakumatt – Kompakte, mineralrige klumper af indisk ler (ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£1.291 anmeldelser
-
UdsalgTørfrugtler – Røgede, ristede klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.59Tørfrugtler – Røgede, ristede klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.592 anmeldelser
-
Haris sorte slikboller - Dybe, røgede, spiselige indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.99Haris sorte slikboller - Dybe, røgede, spiselige indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.99