Hverdagsklassikere
Hjertet og sjælen i Earthy Crunch UK. Denne kollektion hylder den ler, vi igen og igen griber efter — vores betroede favoritter og hverdagens små fornøjelser. Her finder du vores elskede afrikanske udvalg, rustikke indiske terrakottalermere, traditionelle lerkrukker og rå indiske lerklumper i deres reneste form. Enkle, tilfredsstillende og vidunderligt jordnære — det er disse basisvarer, der gør enhver lerskærlovers samling komplet.
Filtre
Sort Bestsellere
-
Mini-lerfat – Friske, rene indiske terrakottatallerkener (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£2.99Mini-lerfat – Friske, rene indiske terrakottatallerkener (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£2.99 -
UdsalgMini Whole Gullak – Jordfarvede indiske terrakotta-sparegrisekrukker (Spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£7.99£4.99Mini Whole Gullak – Jordfarvede indiske terrakotta-sparegrisekrukker (Spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.99£7.991 anmeldelser
-
Juleler – Varmt ristet sæsonbetonet indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.99Juleler – Varmt ristet sæsonbetonet indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.99 -
Store brune indiske terrakotta-underkopper – Faste, rustikke lerdiske (Spiseligt terrakotta til pica eller geofagi)
£5.99Store brune indiske terrakotta-underkopper – Faste, rustikke lerdiske (Spiseligt terrakotta til pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtVestafrikansk Ayilo (Bentonit) – Gruset, røget ghanesisk ler (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.29Vestafrikansk Ayilo (Bentonit) – Gruset, røget ghanesisk ler (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.29 -
Hvidrosler – Blege cementfarvede indiske lerklumper (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.59Hvidrosler – Blege cementfarvede indiske lerklumper (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.59 -
Black Star Clay – Store stykker af kraftig, røget indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29Black Star Clay – Store stykker af kraftig, røget indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29 -
UdsalgTerrakotta-laurbærblade – Ultrahård indisk terrakotta (Terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99Terrakotta-laurbærblade – Ultrahård indisk terrakotta (Terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99 -
Megan Soft Clay – Smuldrende cementagtige klumper af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.59Megan Soft Clay – Smuldrende cementagtige klumper af indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£3.59 -
Blanding af Nakumatt-lerkrummer og lerpulver – Jordagtige indiske lerkrummer (Lerpulver til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99Blanding af Nakumatt-lerkrummer og lerpulver – Jordagtige indiske lerkrummer (Lerpulver til indtagelse ved pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsalgIndisk terrakotta Mini Matki – Skåne, friske terrakottakraser (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£8.99Indisk terrakotta Mini Matki – Skåne, friske terrakottakraser (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£8.99 -
UdsolgtGeorgia-hvidler – klassisk kaolin "hvid jord" (spiselig ler til pica eller geofagi)
£10.99Georgia-hvidler – klassisk kaolin "hvid jord" (spiselig ler til pica eller geofagi)
£10.99 -
UdsolgtMatapulgite-ler – Ristede mandelstil klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29Matapulgite-ler – Ristede mandelstil klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.291 anmeldelser
-
Indiske rullepotter af terrakotta – Jordnær, tæt indisk terrakotta (Terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£4.49Indiske rullepotter af terrakotta – Jordnær, tæt indisk terrakotta (Terrakotta til indtagelse ved pica eller geofagi)
£4.49 -
Diamond Clay – Store stykker dyb cementfarvet indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.99Diamond Clay – Store stykker dyb cementfarvet indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.99 -
Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99Abonnement på overraskende spiselig ler (over 500 g tematisk ler hver måned, noget nyt hver gang!) (Spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£29.99 -
UdsolgtMagmitti-ler – Røgede, ristede klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29Magmitti-ler – Røgede, ristede klumper af indisk ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29 -
Kylie Clay – Bløde, cementagtige klumper af indisk ler (ler, der kan spises, til pica eller geofagi)
£1.29Kylie Clay – Bløde, cementagtige klumper af indisk ler (ler, der kan spises, til pica eller geofagi)
£1.29 -
Kendall Clay – Cremede, mineralrige klumper af indisk ler (ler, der kan indtages, ved pica eller geofagi)
£3.59Kendall Clay – Cremede, mineralrige klumper af indisk ler (ler, der kan indtages, ved pica eller geofagi)
£3.59 -
Kokosrøgler – raffinerede røgfarvede klumper af indisk ler (ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£5.99Kokosrøgler – raffinerede røgfarvede klumper af indisk ler (ler, der kan spises, ved pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
UdsolgtAll African Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselige afrikanske lerarter, inklusiv opbevaringsæske (Æske med spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£12.99All African Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselige afrikanske lerarter, inklusiv opbevaringsæske (Æske med spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£12.991 anmeldelser
-
Rundt om klæbepatiloplevelsen – prøvesæt (æske med spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£56.99Rundt om klæbepatiloplevelsen – prøvesæt (æske med spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£56.991 anmeldelser
-
Østeuropæisk ler-smagsprøvepakke – Blandet kollektion af spiskelere fra Ukraine, Bulgarien og Rusland, inkl. opbevaringsdåse (smagsprøvepakke med spiskelere til pica eller geofagi) UdsolgtØsteuropæisk ler-smagsprøvepakke – Blandet kollektion af spiskelere fra Ukraine, Bulgarien og Rusland, inkl. opbevaringsdåse (smagsprøvepakke med spiskelere til pica eller geofagi)
£23.99Østeuropæisk ler-smagsprøvepakke – Blandet kollektion af spiskelere fra Ukraine, Bulgarien og Rusland, inkl. opbevaringsdåse (smagsprøvepakke med spiskelere til pica eller geofagi)
£23.991 anmeldelser
-
All North American Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselig ler fra USA, inklusiv opbevaringsæske (æske med spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£23.99All North American Clay Experience-prøvesæt – Blandet kollektion af spiselig ler fra USA, inklusiv opbevaringsæske (æske med spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£23.991 anmeldelser