Specialvarer, Limited & Luksus
Det ypperste inden for crunch. Dette er vores sjældneste og mest eksklusive delikatesser — håndlavet i små partier kun til Earthy Crunch UK. Forvent unikke lerarter, specialfremstillede teksturer og smagsvarianter, som du ikke finder andre steder. Betragt det som den nordamerikanske luksusende ende af lerverdenen — begrænsede oplag, særlige blandinger og førsteklasses præsentation for den sande connaisseur.
Filtre
Sort Bestsellere
-
UdsolgtPretoria Soft Caramel Yellow Clay – Soft Caramel Clay (Spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.49Pretoria Soft Caramel Yellow Clay – Soft Caramel Clay (Spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.49 -
Mexicanske Cantarito-lerpotter (Knuste chips) – Sandfarvet ørkenterracotta (Spiselig terracotta til pica eller geofagi)
£6.99Mexicanske Cantarito-lerpotter (Knuste chips) – Sandfarvet ørkenterracotta (Spiselig terracotta til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Jeddito – Ubehandlet overjord Arizona-jord (Spiselig jord til pica eller geofagi)
£1.59Jeddito – Ubehandlet overjord Arizona-jord (Spiselig jord til pica eller geofagi)
£1.59 -
Udsolgt“Sumskiy” Kridt – Kraftige, fløjlsbløde ukrainske kridtstykker (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£1.99“Sumskiy” Kridt – Kraftige, fløjlsbløde ukrainske kridtstykker (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£1.99 -
UdsolgtPretoria-rødler – jernrig ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49Pretoria-rødler – jernrig ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49 -
UdsolgtBlå lerlazurit (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.99Blå lerlazurit (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.99 -
Caolín Cremino – Cremet, bleg stenfarvet kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.99Caolín Cremino – Cremet, bleg stenfarvet kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.99 -
UdsolgtPrøvesæt med alle latinoamerikanske ler-oplevelser – inkl. opbevaringsdåse – spiselige terrakottaer, jordtyper, barros terrones og kaoliner fra hele Latinamerika (prøvesæt med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£17.99Prøvesæt med alle latinoamerikanske ler-oplevelser – inkl. opbevaringsdåse – spiselige terrakottaer, jordtyper, barros terrones og kaoliner fra hele Latinamerika (prøvesæt med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£17.99 -
Bløde mexicanske mini-lerpotter – Blød, mild mexicansk terrakotta (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£1.99Bløde mexicanske mini-lerpotter – Blød, mild mexicansk terrakotta (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£1.991 anmeldelser
-
UdsolgtRellenitos – Jordfarvede mini-mexicanske terrakottakrappot fyldt med kaolin (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£3.19Rellenitos – Jordfarvede mini-mexicanske terrakottakrappot fyldt med kaolin (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£3.19 -
Caolín Humo – Røget grå kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.99Caolín Humo – Røget grå kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.99 -
Silver Road – sprød, smagsløs grå ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.59Silver Road – sprød, smagsløs grå ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.59 -
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99 -
Mørkeblå vulkansk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.99Mørkeblå vulkansk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.99 -
UdsolgtPretoria Soft Peach Clay – Cremet ferskenfarvet ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49Pretoria Soft Peach Clay – Cremet ferskenfarvet ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49 -
UdsolgtPretoria sur hvid ler – syrlig kaolinler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49Pretoria sur hvid ler – syrlig kaolinler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49 -
Terrón Atardecer – Crunchy Sunset-ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.79Terrón Atardecer – Crunchy Sunset-ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.79 -
UdsolgtPretoria blød brun ler – Silkeblødt, jordagtigt ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49Pretoria blød brun ler – Silkeblødt, jordagtigt ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49 -
Kaolin-creme med kokos – snehvid kaolinsmøremasse med kokos (spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.99Kaolin-creme med kokos – snehvid kaolinsmøremasse med kokos (spiselig ler til pica eller geofagi)
£1.99 -
Mexicansk Panela-ler – Terrón Panela – Store dybrøde lerklumper (Ler til indtagelse ved pica eller geofagi)
£1.99Mexicansk Panela-ler – Terrón Panela – Store dybrøde lerklumper (Ler til indtagelse ved pica eller geofagi)
£1.99 -
Terrón Adobe – Grov Adobe-ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.79Terrón Adobe – Grov Adobe-ler (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.79 -
UdsolgtMini Barro-klodser – colombiansk terrakotta (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.59Mini Barro-klodser – colombiansk terrakotta (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£4.591 anmeldelser
-
UdsolgtPretoria Hard Peach Clay – Fast ferskenfarvet ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49Pretoria Hard Peach Clay – Fast ferskenfarvet ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.49 -
UdsolgtGeorgia-hvidler – klassisk kaolin "hvid jord" (spiselig ler til pica eller geofagi)
£10.99Georgia-hvidler – klassisk kaolin "hvid jord" (spiselig ler til pica eller geofagi)
£10.99