Røget
Smoky Collection – Ristet, kraftig og kulkysset
Træd ind i den kraftfulde verden af Smoky Collection, hvor hver bid er fyldt med dyb, ristet intensitet. Disse lerarter er kulkysset, ildhærdede og sprudler af smagsnoter som brændt træ, aske, benzin og rigt, ristet jord. Hvis du længes efter den røgede, bålfriske kant eller det skarpe hit af en perfekt ristet sprødhed, er denne kollektion din perfekte match.
Forvent stærke aromaer, sprøde teksturer og en langvarig, vanedannende eftersmag, der spænder fra bål til barbecue med et strejf af benzinagtig grovhed. Det er kraftfuldt. Det er dristigt. Det er til de sande elskere af røget ler.
Skru op for varmen – udforsk Smoky Collection nu.
Filtre
Sort Bestsellere
-
Sorte plader - Ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Sorte plader - Ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.993 anmeldelser
-
Creamy Rose (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Creamy Rose (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Ember Pucks - Tørfrugt og rød Nak - Røgede, jernrige indiske lerkugler (spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99Ember Pucks - Tørfrugt og rød Nak - Røgede, jernrige indiske lerkugler (spiselige lerkugler mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Smoky Sticks - Let røgfarvede indiske lermiks fra Rose Clay (Spiselige lermiks til pica eller geofagi)
£6.99Smoky Sticks - Let røgfarvede indiske lermiks fra Rose Clay (Spiselige lermiks til pica eller geofagi)
£6.99 -
UdsolgtAll Indian Clay Erfaringsprøve – Blandet kollektion af indisk spiselig ler, inklusiv opbevaringsdåse (Prøvepakke med spiselig ler til pica eller geofagi)
£12.99All Indian Clay Erfaringsprøve – Blandet kollektion af indisk spiselig ler, inklusiv opbevaringsdåse (Prøvepakke med spiselig ler til pica eller geofagi)
£12.991 anmeldelser
-
Mix Hex Lertynded – Grå/Sort - Spiselig indisk røget lertynded (Spiselige lertynded mod pica eller geofagi)
£6.99Mix Hex Lertynded – Grå/Sort - Spiselig indisk røget lertynded (Spiselige lertynded mod pica eller geofagi)
£6.995 anmeldelser
-
UdsolgtAfrikansk Ulo-ler – lagdelt nigeriansk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£5.00£4.99Afrikansk Ulo-ler – lagdelt nigeriansk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£4.99£5.00 -
Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99 -
Haris sorte slikboller - Dybe, røgede, spiselige indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.99Haris sorte slikboller - Dybe, røgede, spiselige indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.99 -
Smoky Overload - Smoky Indian Clay-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59Smoky Overload - Smoky Indian Clay-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59 -
Hari's Red Smoke Cookies - Lervirksomheder (Spiselige lervirksomheder til pica eller geofagi)
£5.99Hari's Red Smoke Cookies - Lervirksomheder (Spiselige lervirksomheder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99 -
Røget Nakumatt – ultrahårde stykker af røgfarvet indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.29Røget Nakumatt – ultrahårde stykker af røgfarvet indisk ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£1.291 anmeldelser
-
Mørke røgfarvede pinde - dybe, røgfarvede godbidder af indisk ler fra Rose Clay (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99Mørke røgfarvede pinde - dybe, røgfarvede godbidder af indisk ler fra Rose Clay (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Dark Sky-kiks – spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder ved pica eller geofagi)
£5.99Dark Sky-kiks – spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder ved pica eller geofagi)
£5.99 -
Sorte Pucks (Spiselige ler-godbidder til Pica eller geofagi)
£6.99Sorte Pucks (Spiselige ler-godbidder til Pica eller geofagi)
£6.99 -
Sorte slik-kiks (Hari) - Røgede indiske lerkiks (Spiselige lerkiks til pica eller geofagi)
£5.99Sorte slik-kiks (Hari) - Røgede indiske lerkiks (Spiselige lerkiks til pica eller geofagi)
£5.99 -
Sorte grillkugler (sorte Nakumatt-kugler) - Røgede ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.49Sorte grillkugler (sorte Nakumatt-kugler) - Røgede ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.491 anmeldelser
-
UdsolgtPrøvesæt med alle latinoamerikanske ler-oplevelser – inkl. opbevaringsdåse – spiselige terrakottaer, jordtyper, barros terrones og kaoliner fra hele Latinamerika (prøvesæt med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£17.99Prøvesæt med alle latinoamerikanske ler-oplevelser – inkl. opbevaringsdåse – spiselige terrakottaer, jordtyper, barros terrones og kaoliner fra hele Latinamerika (prøvesæt med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£17.99 -
Smoky Burfi - Lertykker (Spiselige lertykker til pica eller geofagi)
£6.00Smoky Burfi - Lertykker (Spiselige lertykker til pica eller geofagi)
£6.002 anmeldelser
-
Smokey Pakora - Rød Nakumatt belagt med røgede lerarter (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£6.99Smokey Pakora - Rød Nakumatt belagt med røgede lerarter (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£6.99 -
Caolín Humo – Røget grå kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59Caolín Humo – Røget grå kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
Tørfrugtbrædder - Lervirksomhed (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Tørfrugtbrædder - Lervirksomhed (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtSorte slik-kiks – ler-godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.40Sorte slik-kiks – ler-godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.402 anmeldelser