BLØD + PULVERØS
Kaoliner, krummer, støv & milde teksturer
Filtre
Sort Dato, nyere til ældre
-
"Cementrøde" ruller - Spiselige cementfarvede, jordagtige ler-ruller med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler til behandling af pica eller geofagi)
£6.99"Cementrøde" ruller - Spiselige cementfarvede, jordagtige ler-ruller med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler til behandling af pica eller geofagi)
£6.99 -
"Lilla Krystalmåne" ruller - Spiselige ruller af ler med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£6.99"Lilla Krystalmåne" ruller - Spiselige ruller af ler med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£6.99 -
Copper Hill – Mudret Montana håndindsamlet ler (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99Copper Hill – Mudret Montana håndindsamlet ler (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99 -
Smag Montana Brownies – Fugtig jordgodbid i brownie-stil (Spiselig ler-godbid til pica eller geofagi)
£15.99Smag Montana Brownies – Fugtig jordgodbid i brownie-stil (Spiselig ler-godbid til pica eller geofagi)
£15.99 -
UdsalgUdvalg af ler-ruller med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler-godbidder til pica eller geofagi)
£15.99£13.99Udvalg af ler-ruller med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiseligt ler-godbidder til pica eller geofagi)
£13.99£15.992 anmeldelser
-
"Terra-Cement" ruller - Spiselige cementagtige terrakotta-jordler med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99"Terra-Cement" ruller - Spiselige cementagtige terrakotta-jordler med krummer - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.992 anmeldelser
-
Purple Hills – Cremet, mudret, klistret Arizona-ler (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99Purple Hills – Cremet, mudret, klistret Arizona-ler (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99 -
Jeddito – Ubehandlet overjord Arizona-jord (Spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99Jeddito – Ubehandlet overjord Arizona-jord (Spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99 -
Rez Deep – Arizona-ler i siltet loess-stil (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99Rez Deep – Arizona-ler i siltet loess-stil (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.991 anmeldelser
-
Byg-selv: Smagsprøve med indiske lerpulvere, støv og krummer (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£11.99Byg-selv: Smagsprøve med indiske lerpulvere, støv og krummer (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£11.99 -
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99 -
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - latinske sorter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£5.99 -
Klassisk Turkestan – Friske, naturlige, spiselige og sprøde klumper af kasakhisk ler/jord (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.59Klassisk Turkestan – Friske, naturlige, spiselige og sprøde klumper af kasakhisk ler/jord (Spiseligt ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
Original kinesisk loess – Mildt jordagtige klumper af sandet ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Original kinesisk loess – Mildt jordagtige klumper af sandet ler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
Mexicanske Cantarito-lerpotter (Knuste chips) – Sandfarvet ørkenterracotta (Spiselig terracotta til pica eller geofagi)
£6.99Mexicanske Cantarito-lerpotter (Knuste chips) – Sandfarvet ørkenterracotta (Spiselig terracotta til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Sedona-rød jord – ikonisk rød Arizona-jord (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99Sedona-rød jord – ikonisk rød Arizona-jord (spiselig jord til pica eller geofagi)
£0.99 -
Terrón Chalma – Uforarbejdet, mineralrig Chalma-jord (Jord, der kan spises, til pica eller geofagi)
£7.99Terrón Chalma – Uforarbejdet, mineralrig Chalma-jord (Jord, der kan spises, til pica eller geofagi)
£7.99 -
Kaolin-creme med kokos – snehvid kaolinsmøremasse med kokos (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59Kaolin-creme med kokos – snehvid kaolinsmøremasse med kokos (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
9-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.999-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.992 anmeldelser
-
Caolín Cremino – Cremet, bleg stenfarvet kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59Caolín Cremino – Cremet, bleg stenfarvet kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
Caolín Humo – Røget grå kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59Caolín Humo – Røget grå kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£2.59 -
Tiny Tots & lerstøv-pakke – personligt sæt med indisk terrakotta og lerstøv (pakke med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£11.99Tiny Tots & lerstøv-pakke – personligt sæt med indisk terrakotta og lerstøv (pakke med spiseligt ler til pica eller geofagi)
£11.99 -
Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99 -
Sandy Tan Sticks - Lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Sandy Tan Sticks - Lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser