Tekstur - Fluffy eller kridtet
Luftig smuldrende konsistens med en tør, støvet eftersmag
Disse teksturer er lette, bløde og porøse og smuldrer let med et mildt knas. Når den opløses, efterlader den en tør, støvet hinde i munden — minder om klassisk kridt fra skoleklassen eller blød kaolin. Oplevelsen er mild, ren og lindrende, med en hurtig opløsning.
Perfekt til dem, der elsker et mildt knas og nyder en nostalgisk eller skyagtig konsistens.
Filtre
Sort Bestsellere
-
UdsalgMysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter farve - spiselig ler 'held og lykke' fra regnbuen (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.501 anmeldelser
-
Engelsk Chiltern Vale-kridt – tørre, mellemstive klumper af engelsk kridt (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£0.49Engelsk Chiltern Vale-kridt – tørre, mellemstive klumper af engelsk kridt (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£0.49 -
UdsalgMysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£4.50£2.99Mysterieblandinger efter region – spisbar ler-’lykkepose’ fra hele verden (spiselige lerslik til pica eller geofagi)
£2.99£4.50 -
Røgede cremede godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Røgede cremede godbidder (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99Lerpulvere og fint støv – indiske varianter (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£2.99 -
"Petrichor Overload" - Spiselige våd-jord-lergodbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99"Petrichor Overload" - Spiselige våd-jord-lergodbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99Newbie ler-smagende potter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£3.99 -
UdsolgtGalaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.99Galaxy Pops - Lagdelte røde lerarter rullet i kridtmasse og røgfarvede krummer (Spiselige lertilskud ved pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser
-
"Terra-Luna" - Eksklusivt hos ECUK - Spiselige jernrige petrichor-lergodbidder og pops (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99"Terra-Luna" - Eksklusivt hos ECUK - Spiselige jernrige petrichor-lergodbidder og pops (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtHvide/blandede skiferblyanter (førende indiske mærker, bl.a. Chandtara, Metro Gold, Swastik og Sundeep Premium) – spiselige skifersten (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.50Hvide/blandede skiferblyanter (førende indiske mærker, bl.a. Chandtara, Metro Gold, Swastik og Sundeep Premium) – spiselige skifersten (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£4.50 -
UdsolgtHvide skiferblyanter – Kridtagtige spiselige indiske skiferstenspinde (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Hvide skiferblyanter – Kridtagtige spiselige indiske skiferstenspinde (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.992 anmeldelser
-
"All-Whites" - Spiselige indiske cremede ler-godbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£9.99"All-Whites" - Spiselige indiske cremede ler-godbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£9.99 -
UdsalgVestafrikansk lyserød og hvid kaolin – Blød, støvet nigeriansk kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£5.00£4.99Vestafrikansk lyserød og hvid kaolin – Blød, støvet nigeriansk kaolingle (spiselig ler til pica eller geofagi)
£4.99£5.00 -
UdsalgShree Pots – Super sprøde, petrichor-rige indiske terrakottakrukker (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£5.99Shree Pots – Super sprøde, petrichor-rige indiske terrakottakrukker (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£5.99 -
Mud Cakes - Bestsellende sprøde, smuldrende, røgede indiske lertykker (spiselige lertykker til pica eller geofagi)
£6.99Mud Cakes - Bestsellende sprøde, smuldrende, røgede indiske lertykker (spiselige lertykker til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
"All-Greys" - Spiselige indiske cement- og lergodbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99"All-Greys" - Spiselige indiske cement- og lergodbidder og pops - Eksklusivt hos ECUK (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£8.99 -
Assortiment af indiske lerkrukker i terrakotta (hele) – blandede kar (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£7.99Assortiment af indiske lerkrukker i terrakotta (hele) – blandede kar (spiselig terrakotta til pica eller geofagi)
£7.99 -
Dusty Pops – Kridt-agtige indiske spiselige ler-pops (Spiselige lertrinskaber til pica eller geofagi)
£8.19Dusty Pops – Kridt-agtige indiske spiselige ler-pops (Spiselige lertrinskaber til pica eller geofagi)
£8.19 -
Creamy Rose (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Creamy Rose (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Megan Soft Treats - Cementy Indian Clay-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Megan Soft Treats - Cementy Indian Clay-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99 -
UdsolgtPunjabi Ki Mitti-kiks – cremede, jordagtige indiske terrakotta-kiks (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£2.99Punjabi Ki Mitti-kiks – cremede, jordagtige indiske terrakotta-kiks (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£2.991 anmeldelser
-
9-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.999-pak prøver af indisk lerpulver og lerstøv (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£8.992 anmeldelser
-
UdsolgtPretoria lilla ler – blødt kridtler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99Pretoria lilla ler – blødt kridtler (spiseligt ler til pica eller geofagi)
£0.99 -
Udsolgt“Kyivskiy” Kridt – Fast, ensartet ukrainsk kridt (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£2.59“Kyivskiy” Kridt – Fast, ensartet ukrainsk kridt (spiseligt kridt til pica eller geofagi)
£2.59