Spiselige ler- og kridtgodbidder
Håndlavede spiselige lerbidder er en lækkert fremstillet måde at nyde spiselig jord på. De er typisk lavet ved at blande fintmalet ler- eller skiferpulver med sprøde krummer for ekstra tekstur og smag. Disse bidder har et blødere knas, hvilket gør dem perfekte til personer med følsomme tænder, der ønsker at nyde alle de rige, jordagtige smage uden det hårde bid fra råt ler eller sten. Lerbidderne er bløde, men tilfredsstillende, og giver den fulde mineraloplevelse i en skånsom form – med smag, tekstur og lette bidder i hver mundfuld.
Filtre
Sort Bestsellere
-
Lavis Nakumatt Bomb – Mineralrig spiselig indisk lerdelikask (Spiselige lerdelikasker mod pica eller geofagi)
£4.99Lavis Nakumatt Bomb – Mineralrig spiselig indisk lerdelikask (Spiselige lerdelikasker mod pica eller geofagi)
£4.99 -
Røde lersten – jordagtige metalliske indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99Røde lersten – jordagtige metalliske indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99 -
Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99Sorte lersten – røgfarvede indiske spiselige lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£4.99 -
Haris sorte slikboller - Dybe, røgede, spiselige indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.99Haris sorte slikboller - Dybe, røgede, spiselige indiske lerdelikatesser (Spiselige lerdelikatesser mod pica eller geofagi)
£5.99 -
Smoky Overload - Smoky Indian Clay-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59Smoky Overload - Smoky Indian Clay-godbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.59 -
Hari's Red Smoke Cookies - Lervirksomheder (Spiselige lervirksomheder til pica eller geofagi)
£5.99Hari's Red Smoke Cookies - Lervirksomheder (Spiselige lervirksomheder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Cosmic Fudge (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Cosmic Fudge (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99Pink Pakora - Pink Nakumatt belagt med rosenler - Eksklusive indiske lertilskud (spiselige lertilskud til pica eller geofagi)
£6.99 -
Sorte skiferblyanter - Mineralrig indisk skifersten (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Sorte skiferblyanter - Mineralrig indisk skifersten (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99Lermurmeler, støv og pulver til hjemmelavede godbidder - varianter til resten af verden (spiseligt lerpulver til pica eller geofagi)
£7.99 -
UdsolgtLerfyldte empanadas – Colombianske terrakotta-lerfyldte delikatesser (Spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£8.79Lerfyldte empanadas – Colombianske terrakotta-lerfyldte delikatesser (Spiselige lerdelikatesser til pica eller geofagi)
£8.791 anmeldelser
-
Rustikke hjerter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Rustikke hjerter (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Hvide skiferkugler med krummer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Hvide skiferkugler med krummer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.991 anmeldelser
-
Røde skiferkugler med krummer - Spiselige indiske skifersten-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Røde skiferkugler med krummer - Spiselige indiske skifersten-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Mandeldråber - Cementy, nøddeagtige spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99Mandeldråber - Cementy, nøddeagtige spiselige indiske ler-godbidder (Spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£5.99 -
Mørke røgfarvede pinde - dybe, røgfarvede godbidder af indisk ler fra Rose Clay (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99Mørke røgfarvede pinde - dybe, røgfarvede godbidder af indisk ler fra Rose Clay (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£6.99 -
Dark Sky-kiks – spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder ved pica eller geofagi)
£6.00Dark Sky-kiks – spiselige ler-godbidder (spiselige ler-godbidder ved pica eller geofagi)
£6.00 -
Yin Yang-kiks (rød nakumatt/sort candy i dobbeltlag) – spiselige indiske ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.40Yin Yang-kiks (rød nakumatt/sort candy i dobbeltlag) – spiselige indiske ler-godbidder (spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.401 anmeldelser
-
Sorte Pucks (Spiselige ler-godbidder til Pica eller geofagi)
£6.99Sorte Pucks (Spiselige ler-godbidder til Pica eller geofagi)
£6.99 -
Lilla træstammer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Lilla træstammer (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
UdsolgtChoco Chip-lerkiks – cremede indiske lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£3.59Choco Chip-lerkiks – cremede indiske lersliks (spiselige lersliks mod pica eller geofagi)
£3.59 -
Sorte slik-kiks (Hari) - Røgede indiske lerkiks (Spiselige lerkiks til pica eller geofagi)
£5.99Sorte slik-kiks (Hari) - Røgede indiske lerkiks (Spiselige lerkiks til pica eller geofagi)
£5.99 -
Kridtkager - Cremede og røgfyldte (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99Kridtkager - Cremede og røgfyldte (spiselige ler-godbidder til pica eller geofagi)
£6.99 -
Sandy Tan Sticks - Lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.99Sandy Tan Sticks - Lergodbidder (Spiselige ler-godbidder mod pica eller geofagi)
£5.991 anmeldelser